Ścieżka nauki Front-endu poszukiwana?

Ilość informacji w temacie nauki Front-endu przyprawia Cię o ból głowy?

Nie wiesz od czego zacząć, jakie masz opcje?

W zasadzie to nawet nie wiesz, czy to jest ścieżka dla Ciebie, czy zrobisz z jego wykorzystaniem to, co wydaje Ci się, że zrobisz?

Jakie masz możliwości? Jakie są alternatywy?

Jak? Co? Gdzie? I dlaczego? A dlaczego nie?

W swoim ebooku staram się zebrać treści, które mam nadzieję odpowiedzą na wiele pytań, które możesz mieć NIE TYLKO na początku nauki Front-endu.

Treści, bazujące na miesiącach mentorowania i konsultacji w tym temacie, latach pisania i wspierania na blogu oraz grupach wsparcia w temacie nauki programowania.

Prowadź mnie do sklepu!

Co znajdziesz w ebooku?

W ebooku opisuje pewien „core”, bardzo uniwersalne kwestie w temacie nauki Front-endu. Coś, co sama chciałabym wiedzieć wchodząc w ten obszar niemal dekadę temu (a w zasadzie przeszło jeśli liczyć moje początki w HTML/CSS). Coś, co teraz nieraz tłumaczę klient(k)om w ramach procesu mentoringowego.

To właśnie konsultacje i mentoring obudziły we mnie pomysł zebrania pewnej wiedzy w jedną całość. Pigułkę, którą prezentuje Ci w tym ebooku.

Dla kogo jest ten ebook?

Jeśli dopiero rozpoczynasz naukę Front-endu. I to nieważne czy masz już jakieś doświadczenie z programowaniem czy JavaScript będzie Twoim pierwszym językiem programowania. Czy też jesteś Back-end Developerem i myślisz o Front-endzie jako opcji rozszerzenia kwalifikacji.

Czego nie znajdziesz w tym ebooku?

Kompletnego kursu online. To nie jest tutorial, który ma Cię przeprowadzić z punktu A do punktu B.

Jednocześnie dostaniesz całą listę takich sprawdzonych miejsc, źródeł, kursów. Na podstawie przedstawionych materiałów i treści będziesz w stanie przejść ścieżkę od zerowej wiedzy nt. Front-endu do stworzenia swojej pierwszej strony bądź aplikacji internetowej i nie tylko!

Prowadź mnie do sklepu!

Opinie Czytelników

Osoba podejmująca decyzję o chęci wejścia do branży IT jako frontend developer staje przed dość trudnym zadaniem. Jak się odnaleźć w gąszczu możliwości, co na początek będzie odpowiednie, jak zaplanować działania. Z pomocą przychodzi najnowszy ebook Żanety Jażdżyk „Kierunek: Front-End”.

Z własnej perspektywy bardzo żałuję, że nie było czegoś takiego na rynku, kiedy stawiałam pierwsze nieśmiałe kroki wśród kursów na platformach, szukając tego, co mówiąc kolokwialnie – zaskoczy.
Gdybym miała w jednym słowie opisać o czym jest ta książka – byłoby to słowo „mapa”. Zaczniesz od określenia swojej motywacji, punktu startowego a później krok po kroku zobaczysz w jakim kierunku prowadzą kolejne ścieżki we frontendowym świecie, a są one przedstawione analitycznie, z uwzględnieniem narzędzi, perspektyw, z odpowiednim kontekstem sytuacji na rynku. Z tą wiedzą dużo łatwiej będzie ustalić swój cel i zaplanować działania do jego osiągnięcia.
Ebook prowadzi stopniowo przez podstawy, które trzeba umieć (ale nie jest to kurs i nie takie jest jego zadanie!), przez bardziej zaawansowane etapy uwzględniające frameworki czy gotowe narzędzia. Wszystko zależy od tego jakie masz potrzeby i co chcesz osiągnąć – książka przedstawia chyba wszystkie możliwości – nawet te, które nie wymagają umiejętności programowania. Serio! To miłe zdjęcie presji, że żeby stworzyć prostą stronę, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom trzeba na dzień dobry być wymiataczem kodu. Nie trzeba, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do tego dążyć. Ty wybierasz – i to jest świetne.
Ogromnym atutem tej publikacji jest dodatek zawierający dodatkowe materiały, które będą regularnie aktualizowane. I choć miałam wrażenie, że materiały skierowane dla początkujących dostępne w sieci przejrzałam już całkiem konkretnie, jak nie przerabiając to chociaż kojarząc, to nadal przynajmniej 1/3 zamieszczonych była dla mnie nowa, z nowymi informacjami, ćwiczeniami etc. Dlatego odważę się stwierdzić, że ebook przyda się nie tylko osobom dopiero zaczynającym, ale też tym, którzy pierwsze kroki mają już za sobą bo przekrój tych materiałów jest naprawdę szeroki.
Żanecie udało się zbudować wokół swojej działalności zaangażowaną i świadomą społeczność – na Facebooku w grupie „Programowanie – wsparcie na starcie”, na autorskiej Platformie mentoringowej, na Nette-blogach, co tylko udowadnia z jaką pasją łączy zawodowe doświadczenie z chęcią przekazywania wiedzy. Świadomość tego połączenia i jakość wydanej książki, która jest chyba pierwszą tego typu kompletną ścieżką nauki sprawiły, że choćbym nie wiem jak się starała nie mam już wymówki, że nie wiem co dalej robić 🙂

Szczerze polecam!

Ania

Spis treści

Wstęp
Zanim zaczniesz…

Cel Twojej nauki
Chcę tworzyć strony internetowe
Chcę tworzyć aplikacje internetowe
Zawód: programist(k)a
Inne kierunki?
Tworzenie aplikacji mobilnych
Tworzenie aplikacji desktopowych

Ścieżka nauki Front-endu.

Pierwsze kroki
Od zera. HTML, CSS, JavaScript.

Więc jak się uczyć…
HTML/CSS
JavaScriptu
Frameworków

Jak może wyglądać przykładowa ścieżka nauki Front-endu na rok 2020+?
Wybór środowiska pracy
HTML/CSS
Narzędzia
Git & Github
JavaScript
Framework
React JS
I co dalej?

Nie potrzebujesz…
… Bootstrapa
… jQuery

Pierwsza praca
Czemu tak trudno w dzisiejszych czasach dostać swoją pierwszą pracę w Front-endzie?
Ilu Front-end developerów na projekt?
Kiedy mogę próbować aplikować na stanowisko?
O co chodzi z tym Portfolio? Czy rzeczywiście programiści je posiadają?

Inne tematy
Ile kosztuje wiedza?
Studia?
Bootcampy?
Mentor czy nie mentor?
Jak badać sensowność rozwiązań? Narzędzia, które możesz wykorzystać w swoim projekcie?
A co z tymi testami?
Polski czy angielski?
Front-end => Back-end, Back-end !=> Front-end
JavaScript, PHP, C, C++, Java, … ? Ile Ty znasz języków programowania?

Dodatki
Moja historia

Bonus: Materiały aktualne na dzień dzisiejszy
(dodatkowy, 16-stronnicowy PDF do pobrania razem z ebookiem z samą listą polecanych miejsc, autorów, kursów, źródeł, materiałów, ćwiczeń, itd. – pomocnych na całej ścieżce nauki Front-endu!)

Kim jestem?

Mgr inż., Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (‘09-’14).
Z branżą IT związana jako programistka od 2011 roku. Od 2012 głównie JavaScript.
Przez wiele lat Front-end Developer, następnie: Full Stack Web Developer.
Specjalizacja: aplikacje webowe.

Autorka bloga NetteCode, od początku (2016 rok) poświęconego tematyce Front-endu, tworzenia aplikacji webowych.
Założycielka facebookowej grupy wsparcia – Programowanie – wsparcie na starcie, liczącej przeszło 28 tysięcy osób.
Od lat aktywnie wspierająca i pomagająca w tematach nauki programowania, Front-endu, tworzenia aplikacji webowych.
Od tego roku wspierająca w tym procesie w formie konsultacji, mentoringu czy też poprzez Platformę subskrypcyjną z materiałami do nauki Front-endu.

Tytuł: Kierunek: Front-end

Podtytuł: Twoja ścieżka nauki, 2020+

Data publikacji: 10.2020

Prowadź mnie do sklepu!

Pytania? Śmiało daj znać → kontakt@zanetajazdzyk.pl

Potrzebujesz wsparcia na JUŻ? Zapoznaj się z moją pełną ofertą (konsultacje, mentoring, mini-grupy wsparcia i inne)