Jak mogę Ci pomóc?

Wsparcie w Twojej drodze do celu

Uczysz się programowania i ciągle walczysz z uczuciem, że masz ochotę rzucić to wszystko w … ?

Chcesz zabrać się za naukę programowania, ale nie wiesz od czego zacząć?

Gubisz się w gąszczu sprzecznych informacji, zaleceń, porad, mając wrażenie, że nie możesz wyjść z etapu researchu?

Potrzebujesz pomocnej dłoni? Wsparcia, by zacząć poruszać się w określonym kierunku zamiast dreptać w miejscu?

Jeśli tak, mam coś właśnie dla Ciebie!

Przejdź do oferty

Więcej?

Chcesz się nauczyć Front-endu? Super!

Nie wiesz od czego zacząć? Albo masz już początek za sobą, ale motasz się od opinii do opinii: 

“Frameworki nie czysty JS!”, “Czysty JS! Potem frameworki!”, “Gdzie JavaScript? Zacznij od razu od jQuery!”, “jQuery to staroć! Nie tykaj go w ogóle!”, “AngularJS!”, “Gdzie AngularJS?! Toć to staroć. Teraz rządzi React JS!”, “TypeScript?”, “Do tworzenia stron internetowych nie używa się frameworków!”, “Frameworki to podstawa! Nikt już nie pisze aplikacji bez frameworków!”. 

A nie doszłam jeszcze do tematu testów. Ani nie wyszłam poza Front-end… A świat nie kończy się na Front-endzie, nawet nie na Web Development’cie.

Oferuje swoje 15-letnie+ doświadczenie w programowaniu (w tym niemal 9 lat zawodowo ). 

Oferuje swoje 4-letnie+ doświadczenie we wsparciu osób, uczących się programowania (zwłaszcza Front-endu, Web Developmentu, ale nie tylko). 

Oferuje swoje 10-letnie+ doświadczenie w pracy z wszelkimi aplikacjami ułatwiającymi życie, zautomatyzowanie pewnych zadań, a nade wszystko odciążenie Twojego umysłu od konieczności pamiętania o wszystkim (dzisiejsze czasy potrafią przyprawić o niezły ból głowy!).

 

Podpowiem Ci, jakich narzędzi użyć, jeśli chcesz przetestować swój pomysł, szybko zderzyć go z rynkiem. 

Powiem Ci, kiedy warto uczyć się programowania albo szukać programisty, a kiedy skorzystać z istniejącego rozwiązania/aplikacji (częściej niż myślisz!). 

 

Jeśli zdecydujesz się obrać ścieżkę nauki programowania – podpowiem Ci, jak ją możesz ukierunkować, gdzie szukać pomocy, wiedzy. 

 

Podzielę się wszelką wiedzą, jaką posiadam. Powiem Ci w czym mogę Ci pomóc, a jeśli nie będę mogła podjąć się czegoś sama – zwrócę Twoją uwagę na co uważać, co sprawdzić, by Twoje poszukiwania uczynić bezpieczniejszymi i efektywniejszymi.

Przejdź do oferty

Nazywam się Żaneta Jażdżyk.

Moja przygoda z programowaniem rozpoczęła się już przeszło 15 lat temu. Byłam wtedy w gimnazjum, totalnie zafascynowana Internetem (który wcale nie był wtedy tak dostępny jak dzisiaj). Tworzyłam kilka blogów, wciąż na nowo wymyślając na nie szablony. Tak się zaczęło.

HTML, CSS, blogi, strony, CMS’y, PHP, chatboty, fora internetowe… Miałam nawet podejście do tworzenia własnej gry RPG. Ale poszłam do liceum i na programowanie zaczęło mi brakować czasu. Jednak już wtedy wiedziałam, że to moja droga. Zdecydowałam dalej uczyć się w tym kierunku.

Skończyłam studia informatyczne na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (2009 – 2014, mgr inż.)

Od 2011 roku pracowałam w zawodzie, rozpoczynając swoją karierę jako programistka C/C++ (mobile), przechodząc poprzez aplikacje hybrydowe (mobile/web, aplikacje na telefony i smartwatche), web development: Front-end, a następnie Full Stack. Aktualnie definiuję siebie jako Full Stack Web Developer, ze skupieniem głównie na JavaScript. Od lat zajmuję się tworzeniem aplikacji webowych (zarazem się tym tematem pasjonując).

Miałam również pewne doświadczenia z nauczaniem, współprowadząc zajęcia na Zachodniopomorskim Uniwersystecie Technologicznym w ramach projektu Samsung Labo (2014/2015).

W 2020 roku zebrałam się w końcu na odwagę, by połączyć swoje wieloletnie pasje. Pasję do programowania i pasję do nauczania. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Więcej na mój temat oraz miejsc, w których możesz mnie znaleźć

Co mogę Ci zaoferować?

Platforma subskrypcyjna

Ponownie forma, która powstaje w odpowiedzi na:

  • duże zainteresowanie ciągłą współpracą ze mną – konsultacje, mentoring (i ograniczeń, jakie narzuca mi w tym temacie kalendarz),
  • potrzeby miejsca, w którym mogłabym zbierać materiały udostępniane podopiecznym, a które spokojnie mogłabym udostępniać osobom, które niekoniecznie potrzebują mojej osoby, ale z chęcią skorzystałyby z samych materiałów,
  • wcale nie tak małej społeczności zgromadzonej wokół mojej działalności.

Pokrótce: forum + Discord + platforma z autorskimi materiałami (ścieżki nauki, dodatkowe materiały, zadania, inne pomoce).

Więcej informacji?

Darmowe, 15-minutowe spotkanie

Które zdecydowanie polecam na start naszej ewentualnej współpracy.

Umów spotkanie

Konsultacje płatne

Pojedyncze spotkanie, skupione na jakimś problemie. Przedstawienie i omówienie rozwiązania, może umówienie się na kolejne jedno czy dwa spotkania. Bez planowania długookresowej współpracy.

W przypadku planowania długookresowej współpracy – również zaczynamy od przynajmniej jednego/dwóch spotkań „wstępnych”.

Zakup konsultację

Mentoring

Dłuższa forma współpracy, dopasowana do indywidualnych potrzeb.

(zazwyczaj obowiązuje lista oczekujących; możesz się zgłosić korzystając z formularza dostępnego pod poniższym linkiem)

Więcej szczegółów!

Mini-grupy wsparcia
(a’la Mastermind)

3-4 osobowe grupy wsparcia w określonych tematach.

Więcej szczegółów

Programowanie to dla mnie przede wszystkim pasja. Pasja, którą podobno potrafię zarażać 😉 

Przez te wszystkie lata bywało różnie. Wiem, jak bardzo może dać w kość. Ja miałam na tyle dobrze, że od lat jestem otoczona ludźmi równie mocno zafascynowanymi programowaniem, technologią, jak ja. Tej możliwości nie ma osoba, która przebranżawia się sama, nie mając dostępu do autorytetów innych niż tych po drugiej stronie klawiatury.

Mogę być dla Ciebie wsparciem na tej drodze 🙂 Wspomóc w kryzysie. Nakreślić ścieżkę. Pomóc w określeniu priorytetów. Pomóc w przygotowaniu się do rekrutacji. Podzielić własnym, niemal 10-letnim doświadczeniem w branży.

Zapraszam do skorzystania z jednego z dostępnych produktów (w tym bezpłatnych konsultacji!)

P.S. Zapraszam Cię również na mój blog, gdzie znajdziesz sporo materiałów w temacie nauki programowania czy tworzenia aplikacji webowych.

Przejdź na blog NetteCode

Kontakt

A może masz do mnie jakieś pytanie?

Chodzi Ci po głowie coś w czym mogłabym Ci pomóc (kwalifikacje), ale nie znalazłaś/znalazłeś tego w ofercie?

Śmiało skontaktuj się ze mną korzystając z formularza obok bądź pisząc na adres: kontakt@zanetajazdzyk.pl.

Staram się odpisywać w ciągu max. 2 dni roboczych.

    Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu obsługi Twojego zapytania, a ich administratorem będzie Żaneta Jażdżyk, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą “Żaneta Jażdżyk”, ul. Pabla Nerudy 4/35, 01-926 Warszawa, NIP: 8371770512. Szczegóły: Polityka prywatności.

    Tak 🙂 I nie mam (już) z tym problemów.

    Kiedyś przejmowałam się tym, co powinnam. Ludzie uwielbiają narzucać ograniczenia. Tracisz dużo czasu, by przekonać się, że zamiast strony dla swojego pomysłu mogłabyś/mógłbyś wystawić po prostu Google Docs, ankietę, itd. Że blog spokojnie mógł stanąć na WordPressie, taks samo jak Twoja strona domowa.

    Jeśli chcesz sprawdzić swój pomysł, rób to najniższym możliwym kosztem!

    Wybieraj narzędzia w zależności od potrzeb. Nie patrz na ograniczenia narzucane Ci przez innych. Na to, jak coś powinnaś/powinieneś zrobić. Takie twierdzenia nie zawsze mają jakiekolwiek podstawy istnienia. Dałoby się je rozwalić jednym pytaniem, np. „Zrobiłaś/zrobiłaś w ten sposób?”. Ludzie powtarzają to, co słyszeli, to, co im powiedziano, itp. Nie mają podstaw w tym, co mówią. Nie mają własnych doświadczeń. „Wydaje im się”.

    Słuchaj. Ale weryfikuj samodzielnie. Badaj. Stawiaj na doświadczenia – własne i innych. Ale doświadczenia. Nie niepoparte niczym twierdzenia.

    Dobieraj narzędzia pod własne potrzeby.

    Dlaczego moja strona stoi na WordPressie? Bo poza stroną domową mam tam sklep (WooCommerce), który inaczej musiałabym również sama zakodować. Bo poza sklepem za chwile pojawi się platforma subskrypcyjna, forum.

    To wymagania determinują narzędzia. Nie na odwrót! A przynajmniej tak być powinno.

    Trochę więcej na ten temat znajdziesz na blogu: NetteNotes, gdzie dzielę się swoimi przemyśleniami tego typu.